24 lipca 2023

Kapitał Młodzieży – dlaczego warto wziąć udział?

Masz między 18 a 25 lat? Mieszkasz w województwie mazowieckim, podlaskim, lubelskim lub podkarpackim? Chcesz zwiększyć swoją wiedzę na temat finansów i zyskać przewagę na rynku pracy? „Kapitał Młodzieży” to projekt właśnie dla Ciebie! Udział w programie jest bezpłatny.

 

„Kapitał Młodzieży” to projekt edukacyjny, obejmujący m.in. warsztaty stacjonarne oraz online. Dzięki niemu rozwiniesz swoją świadomość finansową, pogłębisz wiedzę z zakresu finansów osobistych i zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Udział w szkoleniach pozwoli Ci także rozwinąć kompetencje miękkie, a wartościowe informacje pomogą Ci osiągać sukcesy zawodowe. Projekt finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Szkolenia stacjonarne oraz online

Po spotkaniu online otwierającym projekt, uczestnicy „Kapitału Młodzieży” spotkają się stacjonarnie w trzech lokalizacjach: Broku (mieszkańcy województwa mazowieckiego i podlaskiego), Nałęczowie (uczestnicy z województwa lubelskiego) i Rzeszowie (osoby z województwa podkarpackiego). Spotkanie odbędzie się w dniach 6-8 października. Całkowity koszt zakwaterowania, wyżywienia oraz zajęć ponosi organizator projektu – udział w programie jest bezpłatny.

 

Podczas zjazdu poznasz swoje predyspozycje i mocne strony, dowiesz się, jak przeprowadzić profesjonalną autoprezentację oraz jakie są zasady udzielania informacji zwrotnej. Zgłębisz metody wyznaczania celów, poznasz skuteczne narzędzia dla osób przedsiębiorczych, a podczas praktycznych warsztatów dowiesz się, jak zarządzać budżetem domowym. To także znakomita okazja do nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów, w czym z pewnością pomogą zajęcia integracyjne i teambuildingowe.

 

Kolejne spotkania odbędą się w formule online w dniach 21-22 października. Poznasz zasady tworzenia profesjonalnego cv, a na zajęciach praktycznych przygotujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej. Drugi dzień zostanie poświęcony edukacji finansowej. Jak zarządzać nadwyżkami finansowymi, jak pożyczać i nie wpaść w pułapkę? Tego wszystkiego dowiesz się nie tylko podczas wykładu, ale także poprzez gry, quizy i zabawy.

 

To nie wszystko! W ramach projektu otrzymasz bezpłatny, trzymiesięczny dostęp do portalu ze szkoleniami online – możesz skorzystać z nich w każdej chwili. Znajdziesz tam między innymi szkolenia z zakresu wiedzy o finansach, ekonomii, rozwoju umiejętności miękkich i przywódczych.

 

Program mentoringowy

Spośród uczestników projektu sześciu z nich będzie miało możliwość wzięcia udziału w indywidualnym programie mentoringowym. Warunkiem zakwalifikowania się jest wysoka aktywność na warsztatach stacjonarnych i szkoleniach online, która zostanie potwierdzona przez prowadzących oraz uzyskanie wysokiego wyniku z ankiety mierzącej poziom wiedzy po ostatnim etapie szkoleń. Spotkania z mentorem mają na celu wsparcie uczestnika w rozwoju jego potencjału i kompetencji, a także w świadomym kształtowaniu ścieżki rozwoju zawodowego. Warto – mistrzami w programie są liderzy biznesu, posiadający obszerną, praktyczną wiedzę o finansach i przedsiębiorczości. Informację o mentorach znajdziesz tutaj.

 

Uroczysta gala

Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta gala, która odbędzie się 8 grudnia w Warszawie. Będzie to okazja do spotkania się wszystkich uczestników i mentorów oraz zaprezentowania efektów programu.

 

Rekrutacja

Rekrutacja w programie trwa od 3 sierpnia do 28 września i odbywa się poprzez udostępniony na stronie projektu formularz zgłoszeniowy. Należy do niego dołączyć list motywacyjny, w którym uargumentujesz swoją chęć przystąpienia do projektu. Na podstawie dostarczonych informacji zostanie wyłonionych 60 osób, które zostaną zaproszone do udziału w „Kapitale Młodzieży”: 20 z województwa lubelskiego, 20 z województwa podkarpackiego oraz 20 z województwa mazowieckiego i podlaskiego.

 

Projekt „Kapitał Młodzieży” to program wyjątkowy, w którym nie tylko rozwiniesz swoje umiejętności twarde, ale także uzupełnisz wiedzę w zakresie kompetencji poznawczych i społecznych. To możliwość zwiększenia Twojej przewagi na rynku pracy i poznania wielu interesujących osób, które pomogą Ci w odkryciu Twoich silnych stron i kompetencji. To także okazja do podniesienia Twojego poziomu edukacji finansowej, ekonomicznej i przedsiębiorczej.

 

Nie zwlekaj! Weź udział w rekrutacji!

 

Zadanie „Kapitał Młodzieży” jest dofinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Grupę docelową stanowią osoby w wieku 18 – 25 lat, w liczbie 60, zamieszkałe w Polsce na terytorium województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Projekt porusza zagadnienia z obszarów m.in. finansów osobistych, przedsiębiorczości, ekonomii, doskonalenia kompetencji społecznych oraz przywódczych, a także rozwoju na ścieżce zawodowej.

Całkowita wartość zadania 744 190 złotych.
Wartość dofinansowania 740 190 złotych

FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa

KRS 0000339553
NIP 8982166113

REGON 021094654

 

       tel. 574-037-224 (8:00 - 16:00)

       fundacjadlamlodziezy@gmail.com