06 listopada 2023

Rozpoczął się program mentoringowy „Kapitału Młodzieży”

3 listopada odbyło się wyjątkowe spotkanie. W gronie mentorów, uczestników oraz koordynatorów oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny etap projektu „Kapitał Młodzieży” - indywidualny program mentoringowy.

 

Mentoring jest procesem, w którym osoba o większym doświadczeniu (mentor) wspiera i motywuje osobę o mniejszym doświadczeniu (mentee). Mentor – w sposób partnerski - ma za zadanie pomóc uczniowi w rozwijaniu jego umiejętności, zachęcać go do wykonywania zadań oraz pokazać, jak wykorzystywać swoje mocne strony.

 

Uczestnicy projektu, których objął mentoring, zostali wyłonieni ze względu na swoje wysokie zaangażowanie oraz aktywność w trakcie warsztatów stacjonarnych i spotkań online. Do programu zostały zaproszone osoby, które spełniły wszystkie wymagania i dodatkowo osiągnęły największą liczbę punktów z końcowej ankiety mierzącej poziom zdobytej wiedzy.

 

Przez cały listopad 6 wybranych uczestników: Emilia, Wiktoria, Gabriela, Anna, Łukasz i Wiktoria będą odbywać spotkania ze swoimi mentorami, którzy podzielą się wiedzą, doświadczeniem oraz cennymi spostrzeżeniami z naszymi uczestnikami. Każdy z mentee spotka się ze swoim mistrzem co najmniej 5 razy, według ustaleń w formule online lub stacjonarnej.

 

 

Wśród naszych mentorów są m.in. osoby ze świata biznesu, ekonomii oraz prawa:

  • Robert Zapotoczny – politolog i ekonomista, prezes zarządu PFR Portal PPK
  • Paweł Dobrowolski – główny ekonomista PFR SA, prezes fundacji Świat Pieniądza, ekspert Instytutu Sobieskiego
  • Alina Bączar – wiceprezes Fundacji GPW, członek Rady Edukacji Finansowej
  • Tomasz Walkiewicz – prezes Stowarzyszenia Compliance Polska, prokurent oraz radca prawny GPW
  • Dawid Malinowski – solicitor, adwokat (Anglia & Walia, Polska), członek Rady Fundacji Our Future Foundation
  • Krzysztof Drynda – manager, ekspert ds. handlu międzynarodowego, w latach 2021-2022 prezes PAIH.

 

Jesteśmy zaszczyceni, że tak znane osobistości, praktycy rynku finansowego i przedsiębiorczości, zgodziły się zostać mentorami w „Kapitale Młodzieży”. Wierzymy, że program mentoringowy pozwoli uczestnikom projektu na dalszy rozwój umiejętności, pozyskanych podczas zajęć. Trzymamy kciuki  i czekamy na rezultaty spotkań!

 

Organizatorem projektu „Kapitał Młodzieży” jest FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY. Partnerem projektu jest Fundacja GPW. Projekt dofinansowano ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

 

 

 

 

Zadanie „Kapitał Młodzieży” jest dofinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Grupę docelową stanowią osoby w wieku 18 – 25 lat, w liczbie 60, zamieszkałe w Polsce na terytorium województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Projekt porusza zagadnienia z obszarów m.in. finansów osobistych, przedsiębiorczości, ekonomii, doskonalenia kompetencji społecznych oraz przywódczych, a także rozwoju na ścieżce zawodowej.

Całkowita wartość zadania 744 190 złotych.
Wartość dofinansowania 740 190 złotych

FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY

ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa

KRS 0000339553
NIP 8982166113

REGON 021094654

 

       tel. 574-037-224 (8:00 - 16:00)

       fundacjadlamlodziezy@gmail.com